„Budte vy babičky veselé, už Vám to letečko neseme.“

Takto pekne a s radosťou dievčatká predškoláčky vyspevovali v utorok 26.3.2024 v dopoludňajších hodinách po našom mestečku. „Letečko“ – (zelená halúzka) je symbolom prebúdzajúcej sa prírody. Táto tradícia bola v minulosti udržiavaná a dievčatá s letečkom v ruke obchádzali dedinu. V našej MŠ sa opäť vraciame ku kultúrnemu dedičstvu našich predkov.  Zvyky, ktoré súvisia s jarným zvykoslovím sú veľmi pôsobivé a potešili srdiečka starkých v dennom stacionári“ Nezábudka“, pani primátorku aj zamestnancov MsÚ, kamarátov v škole aj všetkých okoloidúcich.

V poobedňajších hodinách sa na školskom dvore uskutočnila veľkonočná burza, kde deti s rodičmi zakúpením rôznych veľkonočných dekorácií, šibákov a dobrôt podporili našu škôlku. Všetkým ďakujeme.

Loading