Ochutnávka bylinkovo-ovocných limonád

V dňoch od 14. do 18.06.2021 v rámci pitného režimu usporiadame na našej škôlke ochutnávku bylinkovo-ovocných limonád. Deti budú spoznávať bylinky v našej záhradke, dozvedia sa o ich blahodarných účinkoch pre ľudský organizmus a vychutnajú si ich vôňu. Každý deň si spoločne pripravíme osviežujúci nápoj a ochutnáme jeden z piatich druhov sirupov: citrón-limetka, citrus mix-mandarinka, pomaranč, grep, mäta-limetka, levanduľa-arónia, rakytník, ktoré dochutíme bylinkami zo záhradky. Limonáda nás osvieži a zároveň dodá vitamíny, ktorých nie je nikdy dosť. Nie je nič jednoduchšie a zdravšie ako siahnuť po bežných bylinkách zo záhradky a vyrobiť letné osvieženie.

Vybudovať záhony na pestovanie úžitkových rastlín sa nám podarilo vďaka Nadácii ZSE, ktorá podporila náš projekt „Záhrada, ktorá učí“. Ďakujeme.

Poďakovanie patrí aj pani Antónii Blaškovej, vďaka ktorej sme sa mohli do Zamestnaneckého grantového programu Nadácie ZSE zapojiť.

V neposlednom rade ďakujeme aj pedagogickým a nepedagogickým zamestnancom, rodičom detí a dobrovoľníkom, ktorí nám pri revitalizácii školského dvora pomohli.

zdroj obrázok: limonada.sk

Loading