Zdravé oči už v škôlke

Zdravé oči s Billou máme,
v škôlke si ich dnes zmeriame.
Príde teta veru tak,
vyšetrí nám všetkých zrak.

Povie, čo nám k zdraviu treba,
veď to nie je žiadna veda.
Brokolička, mrkvička… je môj dobrý kamarát,
keď ich bude doma jesť,
zdravé očká budem mať.

Brokolica, mrkva sladká,
už je moja kamarátka.

Naša MŠ sa zapojila do projektu: „Zdravé oči už v škôlke“, v spolupráci s občianskym združením Billa ľuďom a spoločnosťou Billa, ktorý je zameraný na skríning zraku. Keďže MŠ Leopoldov splnila stanovené podmienky projektu a spomedzi mnohých MŠ bola úspešná, mohol sa tento zdraviu prospešný skríning uskutočniť.
Týmto dňom bol 12.5.2021.
Dve sympatické žienky zmerali zrak našim Chrobáčikom, následne vyhodnotili a výsledky sme odovzdali rodičom. Deti boli veľmi statočné, pri vyšetrení sa na nich usmial smajlík. Za odvahu dostala každá trieda edukačné hračky, ktoré podporujú koordináciu „oko-ruka“, jemnú motoriku, správny úchop pera, kreativitu, rytmiku, logické myslenie, viazanie mašličiek.

Veríme, že aj v budúcnosti budeme úspešní v projektoch, ktoré podporujú zdravý vývoj dieťaťa.

zdroj obrázky:
https://ru.freepik.com/premium-vector/eye-design_2986696.htm
www.pinterest.com

Loading