Spolu s rodičmi si vypočuj rozprávku o Červenej čiapočke. Potom prerozprávaj rodičom o čom rozprávka bola, aké postavy v nej vystupovali a akú mali úlohu v rozprávke. Ktoré postavy boli dobré, ktoré naopak zlé ? Skús vysvetliť prečo.

Zadanie č.1

Zadanie č.2
Vyfarbi oblečenie Červenej čiapočke podľa toho, aké má naozaj byť. Čo ešte môže byť červenej farby ? Skús pomenovať niektoré veci čo vidíš okolo seba a sú červenej farby. Na omalovánku z druhej strany môžeš nakresliť predmety, ktoré majú červenú farbu.

Zadanie č.3

Zadanie č.4
Aj ty si môžeš poskladať čiapku ako mala Červená čiapočka. Prikladáme návod, ako si z papiera môžeš vyrobiť svoju čiapku. Ozdobiť a vyfarbiť si ju môžeš podľa seba. ↓ Budeš potrebovať iba kancelársky papier.

Zadanie č.5

Zadanie č.6

Zadanie č.7
Čo nasleduje ? Doplň možnosť z obrázkov ktoré sú dole ↓

Zadanie č.8
Rozstrihaj si obrázky, vyfarbi ich a na výkres ich ulož presne tak, ako majú ísť za sebou.

Zadanie č.9

Môžeš si vyrobiť postavičky z rozprávky a nalepiť ich na špajdlu. S rodičmi si môžete rozprávku zdramatizovať a použiť pri tom postavičky na špajdli.

zdroje:
www.prosolutions.sk
www.pinterest.com
www.youtube.com
www.predskolaci.cz
www.redaction.eklablog.com

Prajeme príjemnú zábavu 🙂


Loading