Raketa s mojím menom

Nasadnime do rakety a pozrime si spolu let raketou do vesmíru. Po zhliadnutí videa sa s deťmi porozprávajte čo videli. Deti si pri tom rozvíjajú slovnú zásobu,trénujú svoju pamäť a pozornosť.
Navrhnite im, že by ste si spolu mohli spraviť raketu s ich vlastným menom.

Budeme potrebovať:
-farebné papiere,
-nožnice,
-lepidlo,
-trblietky

Z farebného papiera si nastriháme geometrické tvary – štvorce, trojuholník, ktoré budeme lepiť na papier ľubovoľnej farby. Nalepíme na výkres toľko štvorcov, koľko má naše meno písmen ( Miška- 5 štvorcov, Leo- 3 štvorce), na úplný vrch rakety prilepíme trojuholník. Mladším deťom s písmenkami pomôžeme, predkreslíme ich, deti ich obtiahnu, staršie deti to zvládnu samé. Raketu si už dotvoríme podľa našej fantázie, pridáme trblietky, nastrihané hviezdičky, z krepového papiera môžeme spraviť oheň vychádzajúci z rakety.

Po dokončení výtvarnej práce môžete deťom navrhnúť hru s legom, postavte si spolu vesmírnu raketu a zahrajte sa že letíte do vesmíru. ↓

Prajeme príjemnú zábavu 🙂

zdroje:
www.youtube.com
www.pinterst.com
www.alza.sk

Loading