Na výrobu budete potrebovať:

  • 200 g hladkej múky
  • 100 g soli
  • 125 ml vody

Všetko spolu vymiesime, miešame dovtedy, kým je cesto vláčne, hladké a nelepí sa. Ak by sa predsa len trošku lepilo, pridajte trochu múky. Do prípravy cesta môžete zapojiť aj vaše deti. Zafarbiť môžete potravinárskymi farbami. Skladovať môžete v dóze, v sáčiku aby plastelína neobschla.

Môžeme tvoriť napríklad takto ↓

Keďže v tieto krásne slnečné dni trávime veľa času vonku v záhrade. Snažíme sa využívať rôzne prírodné materiály, ktoré nájdeme vonku, či sú to drievka, polienka, kôru zo stromov, rastlinky, rôzne plody… Použijeme jednoducho čokoľvek, čo sa nám zapáči a hodí sa nám na danú aktivitu. Na dotvorenie použijeme plastelínu ktorú si vyrobíme.
Keď už máme všetko pripravené, môžete sa pustiť do tvorenia. 🙂

Veľa zábavy 🙂

zdroje:

www.nasedeticky.sk
www.pinterest.com
www.homanathome.com
www.thetot.com

Aktivitu pre deti pripravila pani učiteľka Dáška Korenková

Loading