Naučme sa spolu báseň o rodine:

Vyrástol raz jeden dom,
ocko s mamkou býva v ňom.
Obaja sa radi mali,
dlho sami nezostali.

Raz a dva tu boli deti,
slniečko aj na nich svieti.
Už to nie je novina,
je to veľká rodina.

/ báseň si môžete spolu vytlieskať, porozprávať sa o kom básnička bola /

Prikladáme zopár úloh

Darček pre mamičku a otecka

Pomáhame doma rodičom

Zadanie 1:
Veci nakreslené na okraji vyhľadaj na veľkom obrázku.
Tie, ktoré tam nie sú, prečiarkni. /obrázok 1/

Zadanie 2:
Kto z vás má doma malého bračeka alebo sestričku – bábätko?
Isto viete, čo všetko sa mu nesmie dávať do postieľky, pretože by sa mohlo poraniť. Okolo takých vecí nakreslite pastelkou koliesko a skúste povedať, prečo sú tieto veci pre maličké deti nebezpečné. /obrázok č.2/

Určite má veľa z vás doma malého súrodenca, alebo malé bábätko. Prikladáme pieseň, ktorú môžu vaše detičky bábätku zaspievať. 🙂 ↓

Prikladáme ešte nápad na tvorenie 🙂 ↓

Budeme potrebovať:
-farebný papier,
-fixky, farbičky, ceruzka,
-špagátik,
-výkres,
-nožnice

Postup:
Rozstrihaj si papier na obdĺžniky, na každý obdĺžnik nakresli člena svojej rodiny /fixami, pastelkami, farbičkami../, mamička ti pomôže urobiť dierku na každý obdĺžniček , cez ktorú prevlečieš špagátik. Z farebného papiera si vystrihni strechu, dotvor podľa predstáv. Opäť ti mamička pomôže na spodok strechy urobiť dierky, toľko koľko si nakreslil členov rodiny a môžeš si ich priviazať. Posledná dierka bude na vrchu strechy, kde prevlečieš špagátik a môžeš zavesiť ako dekoráciu na miesto, ktoré spolu s mamičkou vyberiete. 🙂

Prajeme príjemnú zábavu 🙂

Aktivitu pre deti pripravila pani učiteľka Mirka Joštová

zdroje:
www.youtube.com
www.pinterest.com


Loading