Milé deti,
pripravili sme si pre vás krátky príbeh o tom, ako si zvieratká svoj domov upratali. Veľmi dobre ale vieme, že to sa môže stať iba v rozprávke. Zvieratká si samé predsa nedokážu upratať neporiadok po ľuďoch. Preto aj my, keď sa vyberieme s rodičmi do lesa tak nerozhadzujeme odpadky po lese, ale zoberieme si obal z oblátky alebo plastovú fľašku z ktorej sme pili vodičku pekne domov a vytriedime.

Ako naučiť deti správne triediť ?
Budeme potrebovať:
-plastové poháriky,
-farby,
-štetce,
-obrázky kovov, plastov, papierov….
-nožnice

Postup:
Pripravte si päť papierových pohárikov, akrylové farby a štetec. Poháriky namaľujte rovnakými farbami, akými sú zafarbené odpadkové koše na separovanie. Modrá predstavuje papier, zelená sklo, červená kovy, žltá plasty a hnedá predstavuje bioodpad.
Ďalej si z internetu môžete vytlačiť rôzne obrázky odpadu ktoré budete triediť. Nožnicami ich vystrihnite, stačia menšie obrázky ktoré sa Vám ľahko zmestia do pohárika. Ak budete mať chuť, s rodičmi si obrázky môžete aj vlastnoručne nakresliť.

> papier: kartónová krabica, obálka, farebné papiere …
> plasty: plastové fľaše, plastové obaly z kozmetiky či igelitová taška
> sklo: sklenené fľaše, rozbité poháre a iné
> kovy: klince, sponky alebo plechovky
> bio odpad: šupka z banánu, lístie a podobne

Našej Zemi veľmi pomôžeme aj tým, že zasadíme strom, alebo rastlinku. 🙂

Môžeme si vypočuť pieseň o tom, ako zo semienka vyrástol krásny strom.↓

Pozrite si obrázok toho, ako sa sadí semienko, čo potrebuje na svoj rast, ako sa treba o neho starať, kedy sa zbierajú jeho plody.↓

Môžete si s rodičmi aj vy vyskúšať zasadiť semienka fazuľky, žeruchu, alebo pomôcť mamičke v záhrade, keď bude sadiť uhorky, cuketu… Ak sa budete o semienko starať a dáte mu všetko potrebné, určite vám vyrastie krásna rastlinka a neskôr z nej môžete zbierať plody. 🙂

Ktoré činnosti našej Zemi škodia ? Skús s pozrieť na obrázky a vysvetli čo je dobré a čo nie pre našu Zem.

Prajeme príjemnú zábavu 🙂

zdroje:
www.preucitelky.sk
www.pinterest.com
www.youtube.com
www.sevt.sk

Aktivitu pre deti pripravila pani učiteľka Adriana Juríková

Loading