Maľované čítanie o autíčku a jeho kamarátoch

Zadanie: Čítať deťom príbeh, pri obrázku zastavíme a necháme ho prečítať dieťaťom. Obrázok dieťa vytlieska, určí počet slabík a začiatočné písmenko. Na konci príbehu sa s deťmi porozprávame o čom príbeh bol, aké dopravné prostriedky sa tam nachádzali…

Autíčka a farbičky

Určite sa v každej domácnosti nájde nejaké hračkárske autíčko alebo iný dopravný prostriedok. Nachystáme si lepiacu pásku, nožnice, pastelky, veľký hárok papiera. Na autíčko si prilepíme voskovky a kreslíme podľa fantázie. Alebo môžete použiť papiere, pospájať ich lepidlom a nakresliť si vlastnú dráhu pre autíčka.

Poriadne si pozri video o dopravných prostriedkoch a sleduj či sa pohybujú po vode, ceste, oblohe. Na konci videa si svoje vedomosti otestuješ v pracovnom liste 🙂

Zadanie: Vytlač si pracovný list. Obrázky na spodku pracovného listu vystrihni a dolep ich na správne miesto, podľa ich miesta pohybu.

Prajem príjemnú zábavu 🙂

zdroje:
www.youtube.com
www.preučitelky.sk
www.pinterest.com

Aktivitu pre deti pripravila pani učiteľka Adriána Juríková

Loading