Veľkonočné kraslice, netradičné kuriatko, puzzle zajačik

Vezmem do rúk farbičky,
rozcvičím si ručičky.
Nakreslím len vajce tak,
dokáže to každý žiak.
Potom spravím čáry máry,
pekne sa mi to dnes darí.
Kvačky, čiarky, ba i pruhy,
ornamentov štyri druhy.
Farbami už vajce žiari,
babička sa šťastne tvári.
Pridá bodiek trošička,
čo to kreslí babička?

Prikladáme zopár veľkonočných pracovných listov, kde si môžete precvičiť svoje šikovné rúčky a pršteky. Rodičia vás kontrolujú, aby ste správne držali v rukách ceruzky. Čarovanie s farbičkami je už len a len na vašej fantázií. 🙂
Čo budeme potrebovať ?
ceruzky,
farbičky,
nožnice,
tlačiareň – kto nemá túto možnosť, jednoducho kraslice deťom predkreslí na papier.


Kuriatko vytvorené pomocou vidličky

Ak máte rúčky precvičené, môžete si spolu s mamičkou alebo súrodencami vytvoriť jednoduché žltučké kuriatko, na ktoré nebudeme potrebovať štetec, ale príbor čo máme doma všetci.

Čo budeme potrebovať :
vidlička,
žltá farba,
biely papier,
oranžový farebný papier (na nôžky a zobáčik)
nalepovacie očká (ak ich nemáte doma, jednoducho ich dokreslíte fixkou)
Postup:
Deti podľa predlohy odtláčajú na biely papier lyžicu namočenú do žltej temperovej farby presne do daného tvaru kruhu – vzniká telíčko kuriatka. Vystrihnú si nožičky a zobáčik kuriatka z oranžového farebného papiera. Nakoniec prilepia samolepky – pohyblivé očká (viď. obrázky).

Ak Vás neláka maľovanie, môžete si vyrobiť puzzle. Budeme potrebovať maketu zajačika, ktorú rozstriháme a môžeme skladať 🙂 Zajačika si môžeme vyfarbiť a prostredie dotvoriť. Ak by sme chceli, puzzle nalepíme na tvrdší papier a môžeme si ich zarámovať 🙂

Aktivitu pre deti pripravila pani učiteľka Dáška Korenková

zdroje:
www.preuitelky.sk
www.pinterest.com

Loading