Vezmem do rúk farbičky,
rozcvičím si ručičky.
Nakreslím len vajce tak,
dokáže to každý žiak.
Potom spravím čáry máry,
pekne sa mi to dnes darí.
Kvačky, čiarky, ba i pruhy,
ornamentov štyri druhy.
Farbami už vajce žiari,
babička sa šťastne tvári.
Pridá bodiek trošička,
čo to kreslí babička?

Prikladáme zopár veľkonočných pracovných listov, kde si môžete precvičiť svoje šikovné rúčky a pršteky. Rodičia vás kontrolujú, aby ste správne držali v rukách ceruzky. Čarovanie s farbičkami je už len a len na vašej fantázií. 🙂
Čo budeme potrebovať ?
ceruzky,
farbičky,
nožnice,
tlačiareň – kto nemá túto možnosť, jednoducho kraslice deťom predkreslí na papier.


Kuriatko vytvorené pomocou vidličky

Ak máte rúčky precvičené, môžete si spolu s mamičkou alebo súrodencami vytvoriť jednoduché žltučké kuriatko, na ktoré nebudeme potrebovať štetec, ale príbor čo máme doma všetci.

Čo budeme potrebovať :
vidlička,
žltá farba,
biely papier,
oranžový farebný papier (na nôžky a zobáčik)
nalepovacie očká (ak ich nemáte doma, jednoducho ich dokreslíte fixkou)
Postup:
Deti podľa predlohy odtláčajú na biely papier lyžicu namočenú do žltej temperovej farby presne do daného tvaru kruhu – vzniká telíčko kuriatka. Vystrihnú si nožičky a zobáčik kuriatka z oranžového farebného papiera. Nakoniec prilepia samolepky – pohyblivé očká (viď. obrázky).

Ak Vás neláka maľovanie, môžete si vyrobiť puzzle. Budeme potrebovať maketu zajačika, ktorú rozstriháme a môžeme skladať 🙂 Zajačika si môžeme vyfarbiť a prostredie dotvoriť. Ak by sme chceli, puzzle nalepíme na tvrdší papier a môžeme si ich zarámovať 🙂

Aktivitu pre deti pripravila pani učiteľka Dáška Korenková

zdroje:
www.preuitelky.sk
www.pinterest.com

Loading