Deň mlieka

Mlieko je dôležitá zložka potravy, obsahuje výživné látky nevyhnutné pre stavbu a rast tela v detskom veku.

V našej materskej škole sme si Deň mlieka pripomenuli tvorivo i zážitkovo. S deťmi sme viedli rozhovor o tom, kto nám dáva mlieko a aké mliečne výrobky sa vyrábajú z mlieka. Deti si so svojimi pani učiteľkami pripravili mliečny banánový koktail. Keď sme nabrali silu z mlieka, tak sme nakreslili veľkú kravičku Malinu, ktorú sme krásne vyfarbili a nalepili k nej mliečne výrobky, ktoré máme radi.

Mravčekovia zase so svojou pani učiteľkou vyrobili krásnu kravičku, do ktorej dali aj mlieko a naučili sa kravičku dojiť. Pre deti to bol veľký zážitok 🙂

Naučili sme sa aj krátku veršovanku:

Mliečko všetci radi máme, každý deň si hrnček dáme.

Ak chceš aj ty zdravý byť, musíš veľa mliečka piť.

Mliečko biele, mliečko zdravé, ráno večer pijem stále.

Maslo syry, jogurt tiež, zdravé sú to isto vieš.

Prikladáme zopár fotiek 🙂

Loading