Čo už vieme – Húseničky

My sme malé húseničky,

najmenšie sme my detičky.

V škôlke sa hrať učíme,

hračky si požičiavať musíme.

Milí rodičia, vaše deti sa snažíme viesť k jednoduchým pravidlám:

• Tri čarovné slová viem – ďakujem a prosím a to tretie prepáč je. Pri sebe ich nosím.
  • Vedieme deti k tomu, aby slovo „chcem“ nahradili slovom Prosím si, „nechcem“ Neprosím si. Pri hre ich vedieme k tomu, aby si vedeli hračku vypýtať „ Prosím ťa požičiaš mi to…. A nie “ Daj mi to – to je moje!!
  • Ak si hračku prinesú z domu. musia ju vedieť požičať kamarátom v triede,
  • Keď chcem niečo povedať, musím hore rúčku dať a do reči neskákať,
  • Ak nám niečo hovorí pani učiteľka – Počúvam ju.

Prosíme Vás o spoluprácu. Nacvičujte deti obúvať a vyzúvať papučky, topánky. Skúste to aj s nohavicami. Pančušky deťom nevyzliekajte. Ak sa vám zdá teplo, nechajte ich v pančuškách. Je časovo náročné obliekať 14- 19 detí v zimnom období. Ďakujeme za pochopenie 🙂

ČO UŽ VIEME :

Ježo, ježo ježatý,                                                        Jeden kováč koňa kuje,

čo ti treba na šaty ?                                                  koľko klincov potrebuje?

Mne sú treba iba ihly,                                              1,2,3 povedz mi to ty.

aby ste sa na ne pichli.

Kujem, kujem podkovičku,                                   Ide, ide panáčik,

koníkovi na nožičku.                                             má on žltý zobáčik.

Kujem, kujem vesele,                                            Keď vodička zurčí,

zo železa, z ocele.                                                   tam zobáčik strčí – HUS (Hádanka)

SPIEVAME                                                                       RECITUJEME

Ruky ručičky, máme čisté prstíčky,                                     Niečo mám, si schovám.

máme čisté dlane, zatlieskame na ne.                                 urobím si okienko, do okienka KUK !

Prst si dáme na ústa,

Každá rúčka má prstíčky,                                                      a už ani MUK !

zovrieme ich do pästičky.

Bum – bum na vrátka,                                                          Haló, haló haluška,

to je rozprávka krátka.                                                        kam putuješ ? Do bruška.

Ručičky sa spolu hrajú,                                                        A je to ďaleko ? Ani nie.

roboty sa neľakajú.                                                              Cesta rýchlo pominie.

Bum- bum na vrátka,                                                          Najprv sem, potom tam a už som HAM !

to je rozprávka krátka.

CVIČÍME

Pláva kačka po jazere,                                                      Už sme v lese, tu sú stromy,

vo vode si šaty perie.                                                          jeden tu a tu druhý.

Rybky sem, rybky tam,                                                     Vetrík kýva vetvami, vtáčik letí nad nami.

ja vás všetkých pochytám.                                               Skáče malý zajko v lese,

Prišiel káčer ťapi- ťap,                                                      veverička orech nesie.

do zobáčka rybku ham!                                                    Medvedík sa prevaľuje,

tak sa klania krásavec,                                                     ku spánku sa pripravuje.

volá kačku na tanec.

Keď slniečko ráno vstalo,

dobré ráno povedalo.

Nazrelo do okienka,

kde spí malá Marienka.

Vstávaj hore, už je dníček,

umy očká, umy krček.

Do šatôčok šup – šup- šup,

do školičky dup-dup dup

POHYBOVÉ HRY

Kolo, kolo mlynské,                                                     Chytili sme kohútika,

za štyri rínske…..                                                         dali sme ho do košíka.

Dajte pozor, milé deti !

Zajačik v jamôčke sedí sám.                                      Nech nám kohút neuletí.

Úbožiačik, čo je ti ?

Keď nemôžeš skákati?                                               Hlava, ramená, kolená palce :/ 3x

rýchlo skoč a vyskoč !                                               oči, uši, ústa, nos. ( meníme tempo )

Pani učiteľka   Zuzka Luhová a  Monika Šlapáková 🙂